Müge Eraydın

Müge Eraydın

Kurucu
Suzuki ve ABRSM Eğitmeni
Keman, Piyano, Teori

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında aldığı Viyola eğitiminin üzerine yine aynı okulda aldığı Etnomuzikoloji Eğitimi’ni “İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü ve Birincilik” derecesi alarak bitirdi. Yüksek Lisansını, İstanbul Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı’ndan Müzikoloji alanında tamamladı. 7 yıl Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitim veren Müge Eraydın, Yeditepe Üniversitesi Sosyo-Kültürel Antropoloji bölümünde “Müzik-Batılılaşma-Kimlik” eksenindeki Doktora tezini hazırlıyor, 3 yıldır İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda da yarı zamanlı solfej, teori, armoni, müzikoloji dersleri vermeye devam ediyor.

Eğitimde farklılıklar getirmeyi amaç edinen Müge Eraydın, 2008 yılında “Müge Eraydın Müzik Okulu” nu kurdu ve bu vizyonla Londra Merkezli Royal School’a bağlı ABRSM ile çalışmalar yaptı. Müfredata ve teori-performans içeriklerine hâkimiyeti ile ABRSM sınavlarına hazırlayan ender eğitmenlerden oldu. ABRSM eğitimindeki başarıları Müge Eraydın Müzik Okulu’nun da “ABRSM Resmi Sınav Merkezi” olmasını sağladı. Bugün ABRSM sınavlarına hazırlanan öğrencilere bu alanda eğitim veren Müge Eraydın, tüm dersleri Türkçe – İngilizce iki dil üzerinden işlemekte bu da sınavlarda öğrencilere büyük avantaj ve başarı sağlamaktadır.

ABRSM eğitiminde gösterdiği farklılığın bir benzerini, “erken çocukluk keman eğitiminde” dünyanın en başarılı metodu olarak bilinen Suzuki Eğitimi’nde de gösteren Müge Eraydın, ESA (European Suzuki Association) lisanslı eğitmenidir. Müge Eraydın Müzik Okulu’nda Suzuki Eğitimi vermeye ve bu eğitimin temeli “sevgi” ile öğrencilerini yetiştirmeye devam ediyor.

Aydınlık bir gelecek için, müziğin evrenselliğini geçmişten geleceğe taşıyarak iz bırakan nesiller yetiştirmeyi amaç edinen Müge Eraydın, bunun ancak sürekli gelişimle olabileceği bilinciyle, hiç durmadan uluslararası seminer, sempozyum ve workshoplara katılıyor.