Branşlar

Piyano

5 yaşından itibaren herkes piyano eğitimi alabilirken, özellikle erken yaşlarda başlanan piyano eğitiminin ruhsal, fiziksel ve kişisel gelişime faydaları çeşitli araştırmalarla kanıtlanmıştır. Gelişime sağladığı faydalarla birlikte piyano eğitimi alan bir öğrenci çok iyi bir müzikal alt yapıya ve nota bilgisine sahip olur. Müge Eraydın Müzik Okulu tüm bu nedenlerden dolayı erken yaşta piyano eğitimine başlamayı öneriyor ve öğrencilerinin işitsel, sözel, görsel algılama ve öğrenme biçimlerine göre farklı eğitim modelleri uyguluyor.  

Müziğe profesyonel olarak devam edenlere konservatuvar müfredatına, eğitime ya da kariyerine yurt dışında devam etmeyi hedefleyenlere yurt dışındaki tüm okulların müfredat ve beklentisine, ABRSM sertifikalarına sahip olmak isteyenlere ABRSM müfredatına uygun, diploma sınavları dahil olmak üzere tüm seviyelerde eğitim veriyor. 

Keman

Keman, “yaylı çalgılar ailesinin” tutuş biçimi ile ses titreşimlerini vücudun her noktasına ileten, duruş biçimiyle dengeyi temsil eden, tınısı ile insan sesine en yakın olan enstrümanıdır. 

Müge Eraydın Müzik Okulu, keman eğitiminde dünyanın en başarılı metodu olarak gösterilen ve “anadil” tekniğine dayanan “Suzuki Metodunu” kullanıyor.  “Her çocuk başarır” diyen Suzuki Metodunda öğrenci kadar ebeveynin de bu eğitim modeline uygun olması gerekiyor. Bu nedenle öncelikle ebeveyn ile deneme dersi yapılıyor. Anne karnında başlaması tavsiye edilen eğitimde 3 yaşından itibaren her çocuk keman çalabiliyor. 

Müge Eraydın Müzik Okulu, Suzuki Eğitimi’nin yanı sıra müziğe profesyonel olarak devam edenlere konservatuvar müfredatına, eğitime ya da kariyerine yurt dışında devam etmeyi hedefleyenlere yurt dışındaki tüm okulların müfredat ve beklentisine, ABRSM sertifikalarına sahip olmak isteyenlere ABRSM müfredatına uygun, diploma sınavları dâhil olmak üzere tüm seviyelerde eğitim veriyor. 

Flüt

Flüt, ruhsal ve fiziksel gelişimi esas aldığı gibi üflemeli olmasından dolayı doğru nefes kullanımını öğreten, Batı müziğinde orkestra ya da solo her zaman bir yere sahip olan temel enstrümanlardan biridir. Flüt eğitiminde de oldukça iddialı olan Müge Eraydın Müzik Okulu, 7 yaşından itibaren herkese hedefleri doğrultusunda ulusal ya da uluslararası müfredatlarda eğitim veriyor.

Müziğe profesyonel olarak devam edenlere konservatuvar müfredatına, eğitime ya da kariyerine yurt dışında devam etmeyi hedefleyenlere yurt dışındaki tüm okulların müfredat ve beklentisine, ABRSM sertifikalarına sahip olmak isteyenlere ABRSM müfredatına uygun, diploma sınavları dâhil olmak üzere tüm seviyeleri kapsayan bir eğitim modeli sunuyor. 

Gitar 

Gitar, birçok farklı müzik türüne uygun olmasından dolayı dünyanın en popüler enstrümanlarındandır. Çocukların el ve parmak koordinasyon gelişimlerine bağlı olarak 7 yaşından itibaren başlanabilen gitar eğitimine genellikle 8 yaşından sonra başlanması tavsiye edilir. Müge Eraydın Müzik Okulu başta klasik gitar olmak üzere, elektro gitar, bas gitar gibi tüm gitar türlerinde, öğrencinin işitsel, görsel, sözel algılama ve öğrenme biçimlerine göre farklı eğitim metodları uyguluyor.

Başlangıç seviyesinden itibaren öğrencinin hedefleri doğrultusunda kişiye özel eğitim programı çıkaran Müge Eraydın Müzik Okulu, müziğe profesyonel olarak devam edenlere konservatuvar müfredatına, eğitime ya da kariyerine yurt dışında devam etmeyi hedefleyenlere yurt dışındaki tüm okulların müfredat ve beklentisine, ABRSM sertifikalarına sahip olmak isteyenlere ABRSM müfredatına uygun, diploma sınavları dâhil olmak üzere tüm seviyelerde eğitim veriyor. 

Müzik Teorisi

Müziğin dilbilgisi olarak tanımlayabileceğimiz müzik teorisi, bilmenin ötesinde müziğin okur-yazarlığını gerektirir. Müge Eraydın Müzik Okulu, müziğin temelini oluşturan notaların değerleri, isimleri, ses dizileri, anahtarlar kısaca müziğe ait her şeyi öğreterek müziği okur hale getirmenin yanı sıra; armoni, kontrpuan gibi daha ileri eğitimlerle müziği yazmayı, yazabilir olmayı da öğretiyor. 

Uluslararası standartlarda verdiği teori eğitimlerinin yanı sıra dünyanın neredeyse tüm okullarında geçerli olan ABRSM teori sınavları için de Türkçe – İngilizce iki dil üzerinden ABRSM müfredatına uygun olarak eğitim veriyor.  İki dil üzerinden işlenen dersler sayesinde sınavlara katılan öğrenciler başarı elde ediyor.

Ses Eğitimi

Ses eğitimi nefesi doğru kullanmayı öğrenmekle başlıyor. Nasıl ki yanlış alınan nefes konuşurken bile bedeni yoruyorsa, konu müzik olunca doğru nefes almak ve bu nefesin nasıl kullanılması gerektiğini öğrenmek ses eğitiminin temelini oluşturuyor. Doğru nefes, doğru duruş ve teknikle işlendiğinde dünyanın en kıymetli ve eşsiz enstrümanlarından biri haline geliyor. Nefesin bedenin doğru noktalarına iletilmesini sağlandıktan sonra sesi eğitmek geliyor ve Müge Eraydın Müzik Okulu bu alanda hedefler doğrultusunda her düzeyde kişiye özel eğitim modelleri uyguluyor.